EkOLOGIE MIEJSKIE we Wrocławiu / na zaproszenie MIASTOPROJEKT Studio BWA Wrocław

| Kategoria: Wydarzenia

W ramach laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT, zainaugurowanego podczas 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, zapraszamy na cykl prezentacji i spotkań z aktywistami, architektami i kuratorami, którzy inicjują ciekawe projekty miejskie. To będą ostatnie wydarzenia w Studio BWA Wrocław, po których idee MIASTOPROJEKTU i OUT OF STH ruszają w trasę po Polsce.

Kuratorzy OUT OF STH i MIASTOPROJEKTU, Joanna Stembalska i Sławek ZBK Czajkowski, zdecydowali się na koniec roku przedstawić działania różnych specjalistów, aktywistów i kuratorów, których działania podsycają i zmieniają codzienne praktyki oraz budują płaszczyznę do wymiany doświadczeń różnych grup, aktywnych w obszarze miasta. W Studio BWA Wrocław podczas serii spotkań zaprezentowane zostaną nie tylko artystyczne strategie, ale również działania miejskie z siłą oddolnego myślenia. Projektowanie wspólnej przestrzeni publicznej to branie odpowiedzialności za przestrzeń, w której żyjemy – mówią kuratorzy – Dlatego uważamy, że warto się na tym tematem zastanowić i przedyskutować różne formy miejskiego aktywizmu.

27 listopada, odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Jach z Muzeum Sztuki w Łodzi, która jest kuratorką programu Ekologie Miejskie.

Komentarz

komentarzy