ŚWIĘTO CYKLICZNE / 3 CZERWCA

| Kategoria: Wydarzenia

Święto Cykliczne w Łodzi

Ekologie Miejskie

3 czerwca – godzina 13 / plac Wolności (zbiórka i przejazd ulicami Łodzi)

Piknik – ok. 14:30 -18.00 / park Józefa Poniatowskiego

Zapraszamy na obchody święta rowerzystów, które rozpoczną się na placu Wolności. Powitamy tam uczestników ogólnopolskiego zlotu PTTK i razem z nimi przejedziemy przez Łódź (trasa ok 13 km długości).

W Parku planowany jest piknik, podczas którego odbędzie się pokaz cięcia blokad na schodach kładki (nad aleją Mickiewicza, od strony parku) – zachęcamy do zabrania ze sobą starych blokad rowerowych; wspólne piknikowanie na trawnikach, grillowanie we własnym zakresie; turniej bike polo; gra „Łódź w 15 minut” – jak daleko można pojechać na rowerze w kwadrans; wycieczka z przewodnikiem; historyczne plansze rowerowe pokazujące historię cyklistów z Łodzi; pokaz skuteczności tanich kasków rowerowych.

W ramach Święta Cyklicznego odbędzie się także gra miejska „Pojedź jednoŚladem Poznańskiego” (rozpoczęcie: 15-15.30, park im. Poniatowskiego) przygotowywana przez Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki w Łodzi (Ekologie miejskie) i Stowarzyszenie Topografie. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić większość łódzkich zabytków architektonicznych, których fundatorami była rodzina Poznańskich mierząc się z zadanymi łamigłówkami. Na trasie znajdą się dwie siedziby Muzeum Sztuki w Łodzi – pałac Maurycego Poznańskiego przy ul. Więckowskiego 36 (ms1) oraz dawnej tkalni wysokiej przy Ogrodowej 19 (obecnie ms2).

Święto Cykliczne odbywa się dzięki współpracy organizacji pozarządowych w Polsce skupionych w sieci „Miasta dla Rowerów”. Pierwsze przejazdy i towarzyszące im pikniki odbyły się dwa lata temu w kilku miastach.

Szczegóły na bieżąco: http://rowerowalodz.pl

Organizatorzy: Fundacja Fenomen, Miasta dla rowerów, polskanarowery.pl, Święto cykliczne PL/2012

Komentarz

komentarzy